Anësori Florent Hadërgjonaj ka folur për ndeshjes, duke thënë se janë të zgjënjyer me rezultatin.

Ai tha se tani duhet të mendojnë për Maqedoninë.

“Humbja e parë. Nuk e merituam këtë rezultat. Kjo po ajo që na dëshpëron pas ndeshjes”

“Bëmë një lojë të mirë edhe pse ishim kundër Anglisë. Kualiteti i tyre ishte më i mirë, një raste, dy raste dhe ata shënojnë”.

Kosova. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

“Është një mësim për ne. Si ekip kemi luftuar ta japim maksimumin. Por rezultati po na dëshpëron”.

“Chiëell dhe pozita jote 4-3-3? E ndejva vetën mirë, deri tash kam treguar formë të mirë dhe ma jep trajneri besimin. U u mundova ta jap maksimumin. Kisha raste. E njoh Chiwell nga Liga Premier. Sa i përket lojës pasuam mirë, kishim raste, por 20 metrat e fundit, nuk ishte pasi i duhur dhe edhe goditja”.

“E kemi edhe një rast me Maqedoninë, duhet të bëjmë më shumë”, ka thënë Hadergjonaj. /Telegrafi/