Haaland zbulon se çfarë i tha Guardiolas kur e zëvendësoi ndaj RB Leipzigut

Erling Haaland shënoi mbrëmë pesë gola në ndeshjet e dytë të Manchester Cityt në të tetën e finales me RB Leipzigun, ndërsa rezultati final ishte 7-0.

Sulmuesi norvegjez ia doli që vetëm në pjesën e parë të kompletonte het-trikun e tij, deri në 45 minutat e dytë shënoi edhe dy të tjerë para se të zëvendësohej në minutën e 63-të, për t’i liruar vendin Julian Alavrezit.

Pas ndeshjes, Haaland i tha për BT Sport se i kishte thënë trajnerit Pep Guardiola se donte të realizonte gjashtë gola dhe të zëvendësohej.

Ka dyshime se përse Guardiola e zëvendësoi Haalandin ndaj RB Leipzigut
Lexo po ashtu Ka dyshime se përse Guardiola e zëvendësoi Haalandin ndaj RB Leipzigut

Ndonëse e thënë qartë me një nuancë humori, kjo është tregues i mentalitetit dhe vendosmërisë së tij se nuk do të ndalet me kaq.

“I thashë Pep (Guardiolas) kur u largova se do të më pëlqente të shënoja një hat-trick të dyfishtë”, deklaroi Haaland me shaka. “Por, çfarë mund të bëj unë!”.

Shënimi i pesë golave i siguroi Haalandit që ai të kalonte shifrën e 30 golave ​​në Ligën e Kampionëve, duke u bërë golashënuesi më i ri në kompeticion për të arritur atë moment historik. /Telegrafi/

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Man City në telashe të mëdha – Liga Premier jep paralajmërimin lidhur me shkeljen e 115 rregullave

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi