Haaland shënon në kohën shtesë për t’ia dhuruar fitoren Borussia Dortmundit

Borussia Dortmund ka fituar ndaj Hoffenhaim me rezultat 3-2 në kuadër të javës së tretë të Bundesligas.

Pjesa e parë edhe pse kishte shumë raste, rrjetat heshtën, duke e lënë spektaklin për pjesën e dytë.

Në minutën e 49-të u hap ndeshja, ku Jude Bellingham asistoi te Giovanni Reyna, i cili me një goditje të bukur shënoi për 1-0.

Hoffenhaim nuk u dorëzua dhe radhiti rastet derisa e gjeti golin. Christoph Baumgartner shënoi një gol të bukur nga një kënd i vështirë për 1-1.

Në minutën e 69-të, Borussia ktheu epërsinë, ku Jude Bellingham shënoi me një goditje të fortë për 2-1.

Por Hoffenhaims sërish barazoi dhe atë në minutën e 90-të, me Munas Dabbur, i cili përfitoi mirë nga një asistim i Kevin Akpoguma (2-2).

Kur pritej që Dortmund të merrte vetëm një pikë nga kjo përballje, Erling Haaland doli në skenë, ku shënoi për 3-2, me një goditje të fuqishme nga afër.

Borussia Dortmund aktualisht ka 6 pikë pas tri ndeshjeve. /Telegrafi/

E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit