LAJMI I FUNDIT:

Haaland mund të dënohet shkaku i postimit në Twitter për gjyqtarin Simon Hooper

Haaland mund të dënohet shkaku i postimit në Twitter për gjyqtarin Simon Hooper

Erling Haaland ishte i pakënaqur me vendimet e marra nga gjyqtari Simon Hooper në barazimin 3-3 të Man City kundër Tottenhamit.

Norvegjezi i bërtiti qartë ndjenjat e tij ndaj gjyqtarit, duke i thënë “shko në dreq të mallkuar”. Ai nuk u ndal me kaq dhe zemërimin e tij e shprehu në rrjetet sociale.

Duke ripostuar një video të vendimit të çuditshëm të Hooper që rezultoi që City të mos kishte një mundësi të qartë për të shënuar, sulmuesi shkroi në Twitter “Wtf”.

Nga java në javë, nga skandali në skandal nga gjyqtarët në Ligën Premier, tani në duelin Man City-Tottenham
Lexo po ashtu Nga java në javë, nga skandali në skandal nga gjyqtarët në Ligën Premier, tani në duelin Man City-Tottenham

Mediat sociale të Haaland dhe komentet në fushë mund ta vendosin atë në telashe nëse federata angleze tregon qëndrueshmëri në vendimmarrjen e tyre.

Në fillim të këtij sezoni, Virgil van Dijk u ndëshkua me një ndeshje shtesë pasi i tha gjyqtarit “kjo është një shaka, po bën shaka me mua!”, pasi u ndëshkua me karton të kuq ndaj Newcastle.

Ndoshta i njëjti fat e pret Haalandin. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Serie A
Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Premier League
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Premier League
Kalo në kategori