LAJMI I FUNDIT:

Haaland e Alvarez ia bënë “ferr” stërvitjet Edersonit – gardiani i Cityt dukej i ‘stresuar’

Haaland e Alvarez ia bënë “ferr” stërvitjet Edersonit – gardiani i Cityt dukej i ‘stresuar’

Erling Haaland dhe Julian Alvarez tashmë i kanë dhënë portierit të Manchester Cityt, Ederson, një kohë të vështirë në stërvitje.

Reklama

City ka publikuar një video katër minutëshe që tregon sulmuesit e tyre të rinj duke u stërvitur në Hjuston me pjesën tjetër të shokëve të skuadrës.

Skuadra e Pep Guardiolës fillon periudhën e tyre para-sezonale kundër Club America të mërkurën mbrëma në një ndeshje që duhet të shohë Haaland dhe Alvarez të dy të bëjnë paraqitjet e tyre të para për skuadrën e Ligës Premier.

"Keni fytyrë jashtëzakonisht simetrike" - komediani i zë në befasi lojtarët e Cityt, derisa hynin në qendrën stërvitore
Lexo po ashtu "Keni fytyrë jashtëzakonisht simetrike" - komediani i zë në befasi lojtarët e Cityt, derisa hynin në qendrën stërvitore

Haaland, i cili nënshkroi për Cityn nga Borussia Dortmund për 65 milionë euro këtë verë, nuk tregoi mëshirë për Edersonin me një seri përfundimesh nga afër.

Ju mund të dëgjoni lojtarët duke thirrur ‘Haaland!’ – teksa fut topin në rrjetë.

Ndërsa Alvarez, një nënshkrim jashtëzakonisht premtues nga River Plate, prodhoi një përfundim veçanërisht të veçantë, pasi Ederson ta stoponte atë me një dalje nga porta.

Është e vështirë të mos ndjesh pak keqardhje për Ederson.

Ai tashmë kishte lojtarët si Kevin De Bruyne, Jack Grealish dhe Riyad Mahrez për të ndaluar në stërvitje, tani ai duhet të përpiqet të ndalojë edhe dy nga sulmuesit e rinj.

Tifozët e Cityt kanë shprehur gjithashtu keqardhjen e tyre për portierin brazilian pasi panë pamjet më të fundit nga stërvitja. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori