LAJMI I FUNDIT:

Guardiola bën ankesë të çuditshme pasi ekipi i tij u detyrua të udhëtonte me autobus

Guardiola bën ankesë të çuditshme pasi ekipi i tij u detyrua të udhëtonte me autobus
Reklama

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka frikë se ekipi i tij do të ndihet i rraskapitur pasi që ata nuk do të mund të udhëtojnë me avion pas ndeshjes ndaj Newcastle të mërkurën.

City do të jetë mysafir i Newcastle në mesjavë në kuadër të “Carabao Cup” dhe zakonisht do të rikthehej në Manchester me avion, por tani ata do të duhet të udhëtojnë me autobus për shkak se Guardiola tha se ka një problem me avionin e tyre.


Kampionët në fuqi të Evropës dhe Anglisë do të kthehen në shtëpi më vonë se sa pritej për shkak të udhëtimit pesë orë e gjysmë me autobus, kështu që do të pritet të kthehen në Mançester rreth orës 2 të mëngjesit të së enjtes.

Më pas ata do të duhet të udhëtojnë te Wolves të premten për t’u përgatitur për ndeshjen e Ligës Premier të shtunën, duke e lënë Guardiolën të shqetësuar për gjendjen e lojtarëve të tij.

“Pas ndeshjes nuk mund të kthehemi me avion për shkak të një problemi. Ne nuk kemi avion për të udhëtuar në Manchester, kështu që duhet të marrim një autobus”, tha ai para gazetarëve.

“Nuk e di se çfarë ndodhi [me avionin]. Më tha menaxheri i ekipit. Ka ndodhur një herë me atë të mëparshmin në Londër. Nuk kam ndonjë problem me autobusin, por do të arrijmë shumë, shumë më vonë se sa që pritej, por duhet të pajtohemi me këtë”, vazhdoi tekniku spanjoll.

Manchester City e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme këtë edicion të garave teksa pas javës së gjashtë në elitën e futbollit anglez, ata janë lider të tabelës me 18 pikë të tubuara./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori