LAJMI I FUNDIT:

Gruaja nga Kalifornia e cila ishte e pastrehë fiton lotarinë 5 milionë dollarë – sivjet pret edhe “dy ngjarje të tjera të mëdha”

Gruaja nga Kalifornia e cila ishte e pastrehë fiton lotarinë 5 milionë dollarë – sivjet pret edhe “dy ngjarje të tjera të mëdha”

Lucia Forseth ishte e pastrehë gjashtë vjet më parë.

Reklama

Por tani, ajo është një multimilionere pasi fitoi 5 milionë dollarë nga një biletë “Scratchers”, njoftoi të mërkurën Lotaria e Kalifornisë, përcjell Telegrafi.

“Kam blerë vetëm një biletë”, ka thënë fatlumja në lotarinë shtetërore. “Mbylla sytë dhe zgjodha atë, dhe fitova! Fillimisht mendova se do të fitoja një biletë falas, por kontrollova dhe më tha se fitova 5 milionë dollarë!”.

Në vitin 2017, Forseth nuk kishte një shtëpi, sipas Lotarisë së Kalifornisë.

Forseth e mori biletën nga një “Walmart Supercenter” në Pittsburg, ku shkoi për të ndërruar vajin në makinën e saj, tha lotaria.

“Gjashtë vjet më parë, unë isha e pastrehë”, citohet të ketë thënë Forseth. “Këtë vit po martohem, po marr diplomën time dhe fitova 5 milionë dollarë”.

“… Është thjesht e rastësishme. Duke qenë e pastrehë vetëm gjashtë vjet më parë, kurrë nuk e kisha menduar se do t’i ndodhte dikujt si unë”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Policia 'arrestoi' kukullën Chucky në Meksikë

Policia 'arrestoi' kukullën Chucky në Meksikë

Interesante
Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Interesante
Vizitorët e parkut në Meksikë

Vizitorët e parkut në Meksikë "ngrinë në vend" kur ariu i ndërpreu piknikun - pamjet u bënë virale në internet

Virale
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
Kalo në kategori