LAJMI I FUNDIT:

Gruaja e Paul Pogbas reagon pas dënimit të futbollistit për ‘doping’

Gruaja e Paul Pogbas reagon pas dënimit të futbollistit për ‘doping’

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba, është suspenduar për katër vjet nga futbolli për shkak të dopingut.

Pogba kishte rezultuar pozitiv për testosteron pas ndeshjes Udinese-Juventus më 20 gusht 2023, ndeshje në të cilën lojtari mbeti në stol.


Nga ajo kohë, francezi u dënua për mos prezencë në fushat e blerta, por tani është marrë dënimi përfundimtar.

Foto: Paul Pogba / Instagram

Lidhur me këtë vendim, ka reaguar së fundmi gruaja e Pogba-s, Zulay e cila nuk hezitoi të dilte në mbështetje të bashkëshortit të saj futbollist.

“E vërteta do të mbizotërojë gjithmonë, mbreti im, qëndro i fortë siç ke qenë gjithmonë”, shkroi ajo.

Foto: Zulay Pogba / Instagram

Vlen të theksohet, se mesfushori i Juventusit planifikon të apelojë vendimin sipas një deklarate të publikuar të enjten pasdite, raporton The Sun.

Juventusi ende nuk ka reaguar për situatën, por sipas raportimeve thuhet se ekipi po përgatitet të përfundojë kontratën.

Foto: Zulay dhe Paul Pogba / Instagram

Ky dënim i Pogba-s, do të mund të nënkuptonte edhe përfundimin e karrierës së lojtarit, duke qenë se deri atëherë ai do të bëhej gati 35 vjeç. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Më shumë nuk ka vend" - Xhensila Myrtezaj dërgon mesazh për Bes Kallakun në fotografinë me dy fëmijët e saj

Magazina
Iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale, Dea Mishel tregon gjendjen përmes një fotografie

Iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale, Dea Mishel tregon gjendjen përmes një fotografie

Magazina

"Prindërit e Bardhit nuk duan bërllogun që lanë të tjerët, nuk je e denjë" - Sara Gjordeni me përgjigje epike për ndjekësin

Magazina
“Besi dhe Xhensila kanë pasuri të jashtëzakonshme, po ndahen për ta fshehur, Ilir Meta përfshihet këtu”, avokati i njohur befason me deklaratën

“Besi dhe Xhensila kanë pasuri të jashtëzakonshme, po ndahen për ta fshehur, Ilir Meta përfshihet këtu”, avokati i njohur befason me deklaratën

Magazina
Meritoni kërkon nominim kokë më kokë me Heidin, reagon ashpër Romeo

Meritoni kërkon nominim kokë më kokë me Heidin, reagon ashpër Romeo

Magazina
Spekulime për shtatzëni: Bora Zemani me duar në bark u përgjigjet komentuesve

Spekulime për shtatzëni: Bora Zemani me duar në bark u përgjigjet komentuesve

Magazina
Kalo në kategori