LAJMI I FUNDIT:

Gropa të mbushura me “wagnerë” të vrarë – Ukraina shfaq tmerrin nga zonat e luftës

Gropa të mbushura me “wagnerë” të vrarë – Ukraina shfaq tmerrin nga zonat e luftës

Ukraina ka publikuar disa pamje nga ku mund të shihen gropat e mbushura me trupa të grupit mercenar rus Wagner.

Në këtë video mund të shihen plot trupa të vrarë të Wagner-it që kishin mbetur në llogoret e luftimeve, transmeton Telegrafi.

Pamjet janë shpërndarë nga uebfaqja Operativno_ZSU.

Nuk dihet saktësisht se në cilën zonë ishin kapur pamjet, por trupat e Wagnerit kanë luftuar në qytetin Bakhmut. Në këtë qytet janë zhvilluar luftimet më të përgjakshme.

Ukraina pritet së shpejti të nisë kundërofensivën e saj të shumëpritur. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë

"Si Nokia dhe iPhone": Piloti ukrainas krahason fluturimin me F-16 dhe një aeroplan të vjetër sovjetik

Botë
Dy vjet më parë, Putini urdhëroi një pushtim të Ukrainës – detaje që tregojnë se edhe rusët po i vuajnë pasojat e luftës, gjithashtu

Dy vjet më parë, Putini urdhëroi një pushtim të Ukrainës – detaje që tregojnë se edhe rusët po i vuajnë pasojat e luftës, gjithashtu

Botë
Dy vjet luftë kundër Rusisë, G7 vjen me një mesazh të fuqishëm për Ukrainën

Dy vjet luftë kundër Rusisë, G7 vjen me një mesazh të fuqishëm për Ukrainën

Botë
Punëtori filmohet duke vjedhur katër shishe vere - policia franceze kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një skenë të paprecedentë

Punëtori filmohet duke vjedhur katër shishe vere - policia franceze kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një skenë të paprecedentë

Evropa
Humbjet e përgjithshme të Rusisë thuhet se janë të barabarta me numrin e trupave të vendosura fillimisht nga Moska në Ukrainë

Humbjet e përgjithshme të Rusisë thuhet se janë të barabarta me numrin e trupave të vendosura fillimisht nga Moska në Ukrainë

Botë
Pamja dramatike tregon ushtarin ukrainas duke u përshëndetur me prindërit para se të vdiste në betejë

Pamja dramatike tregon ushtarin ukrainas duke u përshëndetur me prindërit para se të vdiste në betejë

Evropa
Kalo në kategori