LAJMI I FUNDIT:

“Griezmann do t’i bashkohet Unitedit”

“Griezmann do t’i bashkohet Unitedit”

Ish-futbollisti francez, Emmanuel Petit beson se Antoine Griezmann do t’i bashkohet gjigantit anglez, Manchester United.

Sulmuesi i Atletico Madridit dhe kombëtares franceze ka qenë i lidhur fort me një kalim në Old Trafford, me menaxherin e Unitedit, Jose Mourinho, që këmbën se ai dëshiron cilësi në skuadrën e tij.


Dhe Petit, i cili ka luajtur në Ligën Premier për Arsenalin dhe Chelsea, beson se lidhja Griezmann me bashkëlojtarin e tij te Les Bleus, Paul Pogban, do të ndihmojë skuadrën e Ligës Premier për të bindur 25-vjeçarin t’i bashkohet.

Griezmann zbulon arsyen interesante pse s’i pëlqen transferimi në Ligën Premier
Lexo po ashtu Griezmann zbulon arsyen interesante pse s’i pëlqen transferimi në Ligën Premier

“Mendoj se Griezmann do të shkoj në Manchester United – definitivisht”, ka thënë fillimisht ish-mesfushori i Arsenalit, Barcelonës dhe Chelsea për Sky Sports.

“Ai ka një partneritet të madh me Pogban në ekipin kombëtar të Francës”, transmeton Telegrafi.

Griezmann: Simeone më bëri lojtar të madh
Lexo po ashtu Griezmann: Simeone më bëri lojtar të madh

“Ata janë miq shumë të mirë. Ai do të sjellë gola, asistime dhe mentalitetin fitues në Old Traffrod”, përfundoi Petit.

Në rast se transferimi do të ndodh atëherë pritet që edhe një herë të thehet rekordi i transferimeve, pasi francezi llogaritet nga skuadra spanjolle mbi 110 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Liga e Kampionëve
Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Liga e Kampionëve
Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk

Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk "të pistë"

Liga e Kampionëve
Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Liga e Kampionëve
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori