Kombëtarja e Francës ka gjetur golin e parë në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës “Katar 2022” ndaj Ukrainës, e vlefshme për Grupin D.

Është sulmuesi Antoine Griezmann, i cili ka shënuar për epërsinë 1-0.

Goli i Griezmannit erdhi në minutën e 19-të të ndeshjes.

Ky gol ishte shumë i bukur dhe erdhi nga një pozitë e vështirë. /Telegrafi/