Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Valencias me rezultat 3-0 në kuadër të javës së 26-të të La Ligas.

Antoine Griezmann, Yannick Carrasco dhe Thomas Lemar shënuan golat për Atletico Madridin në këtë ndeshje.

Sulmuesi francez Griezmann ishte më i miri në fushë me notën 7.9.

Po ashtu edhe De Paul me notën 7.9 ishte prej më të mirëve.

Më i dobëti në fushë ishte Memphis Depay me notën 5.7.

Notat e lojtarëve të Atletico Madrid dhe Valencias

/Telegrafi/