LAJMI I FUNDIT:

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka e ka mashtruar të gjithë stadiumin me festimin interesant që ka bërë pas golit të jashtëzakonshëm që shënoi për t’i dhënë epërsinë Leverkusenit në duelin ndaj Mainzit.

Ish-futbollisti i Arsenalit po shijon një sezon fantastik me liderin e Bundesligës, të cilët janë në rrugë të mirë për të fituar titullin e tyre të parë në histori nën urdhrat e Xabi Alonsos.


Xhaka shënoi në minutën e tretë të takimit për avantazhin e Leverkusenit duke shënuar një super gol që la të shtangur portierin kundërshtar.

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin
Lexo po ashtu Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Por, kishte shqetësime të mëdha menjëherë në mesin e tifozëve, Xabi Alonsos dhe stafit të trajnerëve, pasi Xhaka filloi të shtrëngonte kofshën e tij.

Sidoqoftë, ky ishte thjesht një mënyrë e festimit të golit, teksa ai vazhdoi duke kërcyer me bashkëlojtarin Jeremie Frimpong.

Kujtojmë se ky ishte goli i parë i Xhakës me fanellën e Leverkusenit dhe i pari për të në Bundesliga që prej vitit 2015, atëbotë kur ishte lojtar i Borussia M’Gladbach./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori