LAJMI I FUNDIT:

Grabitet shtëpia e Robert De Niros në New York

Grabitet shtëpia e Robert De Niros në New York
Robert DeNiro

Një grabitëse femër u kap duke kaluar nëpër shtëpinë e Robert De Niros në Upper East Side herët të hënën – duke rrëmbyer dhuratat e Krishtlindjeve nga poshtë pemës së aktorit dhe duke luajtur me iPad-in e tij, thanë burimet e zbatimit të ligjit për The Post.

Një “hajdute e njohur”, 30-vjeçarja Shanice Aviles hyri në shtëpinë e yllit të “Irishman” rreth orës 2:30 të mëngjesit.

Oficerët e ekipit të Sigurisë Publike të Presencës së 19-të të NYPD-së kishin parë Aviles duke u përpjekur të hapte dyert e ndërtesave tregtare përpara se ajo të hynte brenda shtëpisë së De Niros.

Robert De Niro (Foto: Getty Images)

“Ajo po vidhte dhuratat e Krishtlindjeve”, konfirmoi një zyrtar i policisë për The Post, duke shtuar se nuk kishte asnjë ndërveprim mes aktorit dhe hajdutit.

Ylli i “Casino”, 79 vjeç dhe vajza e tij kishin qenë në katin e sipërm dhe nuk ishin në dijeni të asaj që po ndodhte, thanë burimet.

Të gjitha lajmet nga Robert De Niro
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Robert De Niro

Policët arrestuan Aviles, e cila po ashtu ka gjithsej 26 arrestime të mëparshme.

E njëjta filloi krimet e saj, të cilat janë kryesisht vjedhje, gjatë pandemisë, thanë burimet tona.

Shanice Aviles

Ajo u kap për shtatë vjedhje midis 25 nëntorit dhe 8 dhjetorit në Upper East Side.

Një banor i New Yorkut theksoi se De Niro shiti shtëpinë e tij në fshatin West Village prej 37 vjetësh për 9.5 milionë dollarë në vitin 2012.

Shtëpia e DeNiros

Në kulmin e pandemisë, aktori i “Goodfellas” u zhvendos në shtëpinë e tij në veri të New Yorkut.

Rreth grabitjes nuk u thanë detaje të tjera. /Telegrafi/