LAJMI I FUNDIT:

Goncalo Guedes zyrtarizohet si lojtar i Valencias

Goncalo Guedes zyrtarizohet si lojtar i Valencias
Goncalo Guedes (Foto: Twitter/Valencia CF)

Valencia e ka blerë mesfushorin 21-vjeçar, Goncalo Guedes, nga Paris Saint-Germaini për 40 milionë euro.

Reklama

Pas qëndrimit njëvjeçar në formë huazimi te Los Che, futbollisti portugez tashmë e ka bërë të përhershëm qëndrimin në Mestalla.

Pronari i Valencias, Peter Lim, i cili ka miqësi me homologun e tij te PSG, Nasser Al-Khelaifi, ka udhëtuar në Corsica për t’u takuar me drejtorin sportiv të klubit francez, Antero Henrique, për ta kompletuar marrëveshjen.

Lajmet për Guedes
Lexo po ashtu Lajmet për Guedes

Në takim ishte i pranishëm edhe agjenti i lojtarit, Jorge Mendes dhe tashmë gjithçka është zyrtare.

“Valencia CF ka arritur marrëveshje me Paris Saint-Germain FC për transferimin e përhershëm të futbollistit portugez, Goncalo Guedes, i cili do të udhëtojë në Valencia të martën për ta nënshkruar kontratën si lojtar i ri i Valencia CF”, kishte shkruar në njoftimin e klubit spanjoll.

Guedes tashmë ka arritur në Spanjë, ku është pritur nga shumë tifozë të Valencias që e kanë thirrur emrin e tij.

Gjatë sezonit të kaluar, ai i zhvilloi 33 ndeshje për Los Che duke shënuar pesë gola dhe dhuroi 11 asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori