Mbrëmë janë zhvilluar shtatë ndeshja në NBA.

Golden State Warriors ka shënuar fitore kundër Phoenix Suns me rezultat 106-100.

Megjithëse është pritur që skuadra e Warriors të dominojë prej fillimit të kampionatit më të fortë të basketbollit, kjo nuk po dëshmohet në parket, transmeton Telegrafi.

Kevin Durant arriti të shënojë 37 pikë dhe 4 asistime duke qenë më i dalluari te Warriors. Stephen Curry shtoi 28 pikë e 3 asistime.

Në anën tjetër, T.J. Warren realizoi 26 pikë ndërsa Eric Bledsoe shtoi 21 pikë. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:
Detroit Pistons – Milwaukee Bucks 98:83
Miami Heat – San Antonio Spurs 99:106
Phoenix Suns – Golden State Warriors 100:106
Oklahoma City Thunder – Los Angeles Lakers 113:96
Houston Rockets – Dallas Mavericks 93:92
Memphis Grizzlies – Washington Wizards 112:103
Los Angeles Clippers – Utah Jazz 88:75