LAJMI I FUNDIT:

Goditja nga këndi e Xherdan Shaqirit që i bëri lëmsh kundërshtarët dhe i ‘detyroi’ të shënonin autogol

Goditja nga këndi e Xherdan Shaqirit që i bëri lëmsh kundërshtarët dhe i ‘detyroi’ të shënonin autogol

Xherdan Shaqiri është një nga lojtarët e momentit në MLS, kjo edhe për shkak të pagës së lartë që ai merr te Chicago Fire.

Reklama

Sulmuesi anësor aktualisht është lojtari më i paguar në MLS, duke lënë pa emrat të njohur.

Në ndeshjen e fundit ku Chicago Fire luajti ndaj Atlanta United, ‘Shaqa’ ekzekutoi perfekt një goditje këndore drejt në portë, ku portieri dhe mbrojtësi kundërshtar u ngatërruan mes vete për të përfunduar topi në rrjetë.

Ky gol u shënua si autogol i Juan Jose Sanchez Purata, ndërsa ishte i pari në ndeshjen që u mbyll 3-3.

Edhe pas 15 javësh, Shaqa nuk e ka gjetur rrugën e rrjetës, ndërsa ka kontribuuar me dy asistime.

Chicago Fire aktualisht është në pozitën e 14-të në Konferencën Lindore të MLS./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Serie A
Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Bundesliga
Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Serie A
Kalo në kategori