LAJMI I FUNDIT:

“Gjyqtari duhet ta trajtojë më mirë situatën”, te PSG të zemëruar me kartonin e kuq të Ramosit

“Gjyqtari duhet ta trajtojë më mirë situatën”, te PSG të zemëruar me kartonin e kuq të Ramosit

Sergio Ramos u përjashtua me karton të kuq gjatë ndeshjes së Paris Saint-Germain kundër Reims të shtunën mbrëma dhe skuadra nuk ishte e kënaqur me vendimin e gjyqtarit.

Reklama

Mbrojtësi spanjoll mori dy të verdhë me shpejtësi pasi kontestoi vendimin e të parit nga gjyqtari, i cili e përjashtoi me të kuq.

Megjithatë, trajneri i tij Christophe Galtier dhe bashkëlojtari Danilo Pereira nuk u pajtuan me vendimin.

“Mendoj se gjyqtari duhet ta trajtojë më mirë situatën. Nuk ka asnjë arsye për këtë. Na acaron sepse duam të luajmë futboll, por kështu, është e komplikuar”, ka thënë Pereira për Canal+.

“Unë nuk jam i bindur që fyerja [për të cilën Ramos u përjashtua nga fusha] ishte drejtuar ndaj gjyqtarit”, shtoi trajneri Galtier.

Ramos tani do të suspendohet për përballjen e PSG-së me liderët e Marseille, në një ndërprerje të një sezoni që ka ecur shumë më mirë për të se i kaluara.

Me kartonin e tij të kuq kundër Reims, Ramos tani ka marrë 28 gjithsej në të gjithë karrierën e tij në të gjitha garat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori