Këtë Halloween, shumica e të rinjve po i braktisin kostumet dhe në vend të kësaj po i përdorin trupat e tyre si piktura.

Pamjet me xixëllima kanë filluar ta pushtojnë Instagramin, duke filluar nga vithet e përgjakura e deri te gjokset e sirenës, transmeton Telegrafi.

Por, këtë javë, në skenë është futur edhe një trend i ri.

Gjokset galaktike janë trendi i fundit që kanë marrë vëmendje në rrjetet sociale.

Go Get Glitter” është krijuesi i këtij trendi.

Trendi parasheh të aplikoni yje, vetëtima e çdo gjë tjetër mbi pjesën e përparme të trupit. /Telegrafi/