Berat Gjimshiti ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit italian Serie A.

Reklama

Mbrojtësi shqiptar përpos ndeshjeve shumë të mira që po i zhvillon në defensivë, në duel me Spezian ka gjetur edhe golin.

Reprezentuesi shqiptar ishte titullar në këtë sfidë, teksa ka realizuar një gol në fitoren e Atalantës 1-3 në udhëtim te Spezia.

Ishte minuta e 73-të e ndeshjes kur Gjimshiti u asistua nga Demiral dhe realizoi gol të bukur me kokë për 1-2.

Për Gjimshitin ky ishte goli i parë këtë edicion nëSerie A, teksa ka realizuar edhe dy të tjerë në Ligën e Evropës. /Telegrafi/