LAJMI I FUNDIT:

Gjiganti turk futet në garë për Aro Muric, shtohen klubet që e kërkojnë ‘gardianin’ e Kosovës

Gjiganti turk futet në garë për Aro Muric, shtohen klubet që e kërkojnë ‘gardianin’ e Kosovës

Portieri i Burnley në Ligën Premier, Arijanet Muriq, ka marrë një ofertë të rëndësishme, pasi pas tij është vënë Galatasaray në Superligën e Turqisë.

Ai nuk ka pasur hapësirë në Ligën Premier, ndërsa ka vetëm tri ndeshje këtë sezon në Kupë.


Muric me Burnleyn ka kontratë deri në vitin 2026, ndërsa në Turqi më parë ka ruajtur portën e Adana Demirspor, në edicionin 2021/2022.

Për interesimin e Galatasarayt për portierin shtatlartë ka shkruar mediumi i afërt me klubin, GalatasarayGazete/

Ky interesim i shtohet atyre të Union Berlin dhe Sevilla dhe me gjasë janari do të jetë mundësi e re për portierin.

Dy top skuadra pas Aro Muric, janari do të jetë vendimtar për gardianin e Kosovës
Lexo po ashtu Dy top skuadra pas Aro Muric, janari do të jetë vendimtar për gardianin e Kosovës

Muriq ka bërë karrierë edhe me klube si Nottingham Forest, Girona, NAC Breda e Willem II. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori