Ylli i Paris Saint-Germain, Keylor Navas ka mirëpritur 30 refugjatë ukrainas në rezidencën e tij në një gjest të mrekullueshëm.

Reklama

Portieri dhe gruaja e tij, Andrea, kanë pranuar refugjatët në mes të pushtimit rus të Ukrainës.

Navas ka blerë 30 shtretër dhe ka vendosur refugjatët ukrainas në në shtëpinë e tij në Paris, sipas SPORT.

Image: PA

Raportimi vijon duke thënë se gruaja e lojtarit po ndihmon në përgatitjen e ushqimit dhe ata kanë siguruar edhe rroba për mysafirët e tyre.

Gazeta spanjolle raporton: “Shoqata e ciganëve nga lagjja Gracia e Barcelonës shkoi në Krakov për të sjellë ushqime dhe refugjatë ukrainas”.

Reklama

“Pas kthimit të tij, Keylor Navas e mori vesh dhe mirëpriti 30 prej tyre në shtëpinë e tij”.

L’Equipe publikon listën e lojtarëve më të paguar në Ligue 1 – e gjitha përbehet prej anëtarëve të PSG-së L’Equipe publikon listën e lojtarëve më të paguar në Ligue 1 – e gjitha përbehet prej anëtarëve të PSG-së

Andrea gjithashtu përmes rrjeteve sociale kërkoi që njerëzit të ndihmojnë ukrainasit si rezultat i konfliktit të vazhdueshëm në vendin e tyre.

Reklama

Në Instagram, ajo shkroi: “Ne mund t’i ndihmojmë këta fëmijë, disa me nënën e tyre, të tjerët jo, të rinjtë vetëm, vetëm me rrobat e tyre, e cila ishte e vetmja gjë që ata mund të merrnin, ne mund të kontribuojmë çfarëdo ushqimi që nuk prishet, rroba, sende të higjienës personale etj”.

View this post on Instagram

A post shared by Andrea Salas (@andreasalasb)

“Unë ndaj informacionin! Që ata të mund të ndjejnë dashurinë në mes të kaq shumë dhimbje”.

Reklama

Një gjest i mrekullueshëm nga Navas dhe gruaja e tij, me portierin e PSG-së aktualisht që është duke luajtur për kombëtaren e tij, Kosta Rikën. /Telegrafi/