LAJMI I FUNDIT:

Gjashtë lojtarë që kanë regjistruar katër asistime brenda një ndeshje në Ligën Premier

Gjashtë lojtarë që kanë regjistruar katër asistime brenda një ndeshje në Ligën Premier

Vetëm gjashtë lojtarë kanë arritur të bëjnë katër asistime brenda një ndeshje në histori të Ligës Premier.

Kjo listë dominohet nga lojtarët e Arsenalit që kanë dominuar me asistimet e tyre gjashtë një takimi.

Dennis Bergkamp, njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të The Gunners dhe ligës angleze, ishte anëtari i parë që prodhoi një ndeshje fantastike kundër Leicesterit në vitin 1999.

Dy vite më vonë pas paraqitjes mbresëlënës ndaj Dhelprave, Bergkamp u rikthye që të dhuronte katër asistime në fitoren 5-0, derisa Nicolas Ankela kishte realizuar het-trik.

Më pas ishin shtatë lojtarë që po prisnin për katër asistime të tjera në një ndeshje dhe ishte një tjetër lojtar i Arsenalit përgjegjës.

Në një fitore 7-0 ndaj Middlesbrough, Jose Antonio Reyes realizoi katër asistime, gjersa Thierry Henry arriti po ashtu të shënonte het-trik.

Si bashkëkombësi i tij, edhe Cesc Fabregas e Santi Cazorla bënë të njëjtë gjë, duke dhuruar nga katër asistime ndaj Blackburn Rovers (2009), respektivisht Wigan Athletic (2013).

Edhe Emmanuel Adebayor kishte treguar klasin e tij në fanellën e Tottenham Hotspurit, duke dhuruar brenda një takimi katër asistime.

Në këtë listë është edhe ish-anëtari i Southamptonit, Dusan Tadic që kishte bërë katër asistime në fitoren 8-0 ndaj Sunderlandit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare

"Nuk e prisja ftesën për Evropian, pasi mendoja të luaja për Kosovën", Tarashaj: Shqipëria mund të befasojë, Zvicra në gjysmëfinale nëse Shaqiri është në formë

Romak Zeqiri
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Përfaqësueset
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori