LAJMI I FUNDIT:

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Planifikimi i skuadrës së Girona për sezonin e tyre të parë në Ligën e Kampionëve tashmë është duke u zhvilluar dhe nënshkrimi i lojtarëve me përvojë sigurisht që do të ndihmonte skuadrën e papërvojë të Michel Sanchez në këtë kompeticion.

Ata tashmë kanë një lojtar me përvojë si Daley Blind, dhe javët e fundit, Girona ka qenë e lidhur me Thiago Alcantaran, i cili u largua nga Liverpooli pasi i ka skaduar kontrata .

Thiago mund të bindet të rikthehet në Katalonjë, ku kishte qenë më parë me Barcelonën për shumë vite.

Megjithatë, nuk do të jetë e thjeshtë për Gironan, pasi sipas Relevo gjigantët brazilian Flamengo po tregojnë gjithashtu interes për mesfushorin 33-vjeçar.

Thiago është tashmë në bisedime me Flamengon dhe atij i është ofruar një projekt joshës. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përfaqësueset
Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Përfaqësueset
Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori