LAJMI I FUNDIT:

“Gëzuar Kosova jonë” – yjet shqiptare urojnë 15-vjetorin e Pavarësisë

“Gëzuar Kosova jonë” – yjet shqiptare urojnë 15-vjetorin e Pavarësisë

Sot 15 vjet më parë Kosova u shpall e pavarur, më 17 shkurt të vitit 2008 Kuvendi i Kosovës shpalli njëzëri Kosovën shtet të pavarur sovran dhe demokratik.

Reklama

Kjo ditë shënohet në mënyra të veçanta dhe krahas festimeve nuk mungojnë as urime nga më të ndryshme nga figurat politike, të artit, muzikës dhe qytetarëve.

Edhe yjet shqiptare kanë ndarë me fansat e tyre në rrjetet sociale urimet për 15-vjetorin e pavarësisë.

Ata kanë postuar fjalë, dedikime, emblema kombëtare dhe flamurin shtetëror për të shënuar këtë ditë të veçantë për qytetarët e Kosovës.

Telegrafi më poshtë sjell disa prej urimeve që të famshmit shqiptarë kanë bërë për këtë ditë:

Foto: Getoar Selimi/Instagram
Foto: Arjola Demiri/Instagram
Foto: Ermal Fejzullahu/Instagram
Foto: Getinjo
Foto: Sarah Berisha/Instagram
Foto: Alketa/Instagram
Foto: Butrint Imeri/Instagram
Foto: Beatrix Ramosaj/Instagram
Foto: Leonora Jakupi/Instagram
Foto: Dhurata Dora/Instagram
Foto: Ledri Vula/Instagram

Foto: DJ Dagz/Instagram

Foto: Fifi/Instagram
Foto: Don Xhoni/Instagram
Foto: Luana Vjollca/Instagram
Foto: DJ PM/Instagram

/Telegrafi/