Artisti i njohur nga Ferizaj, Getinjo, ka reaguar në lidhje me vrasjen e mbrëmshme të një 35 vjeçare shtatzënë në oborrin e QKUK-së.

Reklama

E njëjta dyshohet se u vra nga ish-burri i saj, Sokol Halili, me të cilin kishin qenë të ndarë tash e disa muaj.

Policia ndërkohë ka kërkuar bashkëpunim me qytetarët për arrestimin e tij dhe se për çdo informatë të kontakojnë në numrin e telefonit: 192.

Getinjo nga ana tjetër në postimin e ndarë në rrjete sociale, theksoi se nuk duhet t’i fusin të gjithë meshkujt në një ngjarje të tillë, por që duhet të dënohen veprat e këqija e njerëzit që bëjnë krime – pa marrë parasysh gjininë.

Postimi i plotë i reperit (pa ndërhyrje):

Reklama

“Çdo mal ka thi,mos na shtini krej burrave me nje thes! Keso raste ndodhin gjithkund ne bote,normal qe nuk duhet me ndodh,edhe ska arsyetim as nuk ka falje! Po mos filozofoni tash qysh ja keni zanat.

Reklama

DENONI VEPRAT E KQIJA!DENOJ njerezit qe bejne krime te tilla pa marr parasysh gjinine.NJERI eshte NJERI!

Boll u bo mo me postime dhe me fjalime te moralshme dhe fjalime te zgjuara ehaaaaaaa perdit po vrasin perdit po perseriten! DENIMI bjen DISIPLINE!!!

U myten tu rrxu shpija e tu konfisku villa e tu mshel biznese neper Kosove tu mendu qe kshtu zhduket e keqja.

Kaloni bukur populli jem! Po me vjen inat qe 1 djal i ri si un me tattoo ne trup dhe pak i rebeluar po ju mson”. /Telegrafi/

Reklama

Pamje nga vendi ku ndodhi vrasja e 35-vjeçares shtatzënë