Getafe ka arritur një marrëveshje me Chelsean për të nënshkruar me anësorin, Kenedy, në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni, sipas Diario AS .

Reklama

Lojtari 23-vjeçar ka kaluar 18 muajt e fundit në huazim te Newcastle United, por arriti të shënojë tre herë në 41 paraqitje për klubin.

Kenedy erdhi përmes akademisë së klubit brazilian Fluminense përpara se të bashkohej me Chelsean në një marrëveshje me vlerë 8.6 milionë euro në verën e vitit 2015.

Sidoqoftë, ai ka bërë vetëm 27 paraqitje në skuadrën e parë për klubin nga Londra e Veriut dhe ka shënuar vetëm një gol, ndërsa ai gjithashtu ishte në huazim te Watford, por që nuk arriti ta tregonte vetën.

Klubet nga Liga Premier po mendojnë ndryshimin e datës përfundimtare të afatit kalimtar Klubet nga Liga Premier po mendojnë ndryshimin e datës përfundimtare të afatit kalimtar
Reklama

Raporti përshkruan stilin e lojës së Kenedy si ‘teknike, eksplozive dhe të gjithanshëm’ ndërsa ai përfaqësoi Chelsean e Frank Lampard gjatë ndeshjeve parasezonale, duke shënuar në fitoren 4-3 ndaj Readingut.

Reklama

Sidoqoftë, ai kurrë nuk ka pasur mundësi të luante një rol të spikatur në fituesit e Ligës së Evropës në këtë sezon dhe do të ndihmojë Getafe në kthimin e tyre në futbollin evropian. /Telegrafi/