0Shares

Cristiano Ronaldo është bërë baba për herë të katërt më datën 11 nëntor.

E dashura e tij Georgina Rodriguez solli në jetë vajzën e saj të parë, të cilën çifti e pagëzuan me emrin Alana Martina.

A Alana Martina acaba de nascer! Tanto a Geo como a Alana estão muito bem! Estamos todos muito felizes! ❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Nov 12, 2017 at 12:19pm PST

Çifti duken shumë të lumtur tani që familja e tyre është shtuar edhe men një vajzë, ndërsa kanë pranuar urime të shumta nga të afërmit e tyre.

Georgina, e cila për herë të parë u bë nënë, ka publikuar së fundmi edhe imazhin e parë me të voglën Alana Martina.

Ajo ka falënderuar stafin e kujdesit shëndetësor për trajtimin që ia kanë kushtuar në spital, ndërsa është shprehur se ndjehet më e plotësuar se kurrë.

E ulur në divan,. Rrethuar nga buqeta me lule, teksa mbanë në duar të voglën e saj, Georgina dukej mjaft bukur në fotografinë e cila mori mijëra pëlqime në Instagram.

“Alana Martina lindi më 11-11-17. Të jesh një nënë dhe të sjellësh një fëmijë në shtëpi më ka bërë të përjetoj lumturinë më të madhe, dhe tani me ardhjen e Alana Martinas ndjehemi të gjithë të plotësuar, dhe më të lumtur. Dua të falënderoj stafin e kujdesit shëndetësor për kujdesin e patëmetë që na kanë dhënë para, gjatë dhe pas lindjes. Gjithashtu, për të afërmit tanë, miqtë dhe të njohurit për thirrjet, mesazhet, vizitat, detajet që na kanë zbukuruar jetën këto ditë. Dhe, e fundit por jo më pak e rëndësishme, për të gjithë fansat që na përkrahin dhe na dërgojnë urimet e tyre më të mira dhe energjitë e mira në formën e një mesazhi. Ne jemi shumë të lumtur dhe mirënjohës ndaj Zotit për shëndetin e Alanës tonë të vogël dhe sigurisht atë të tre fëmijëve tanë të vegjël që kemi në shtëpi, të cilët jam e etur t’i përqafoj dhe t’i puth pafund” (sic.), ka shkruar Rodriguez. /Telegrafi/

Alana Martina nació el 12-11-17 ??? Ser madre y criar todo este tiempo de los pequeños de la casa me ha hecho experimentar una felicidad suprema, y ahora con la llegada de Alana Martina ya estamos todos al completo, más felices si cabe. Quiero agradecer al personal sanitario la atención impecable que nos ha brindado antes, durante y tras el parto. Asimismo, a nuestros familiares, amigos y conocidos por las llamadas, mensajes, visitas, detalles que han tenido estos días con nosotros y por el seguimiento del embarazo y el parto. Y, por último y no por ello menos importante, a todos los seguidores que nos apoyan y nos mandan sus mejores deseos y buenas energías en forma de mensaje. Estamos muy felices y agradecidos con Dios por la salud de nuestra pequeña Alana Martina y por supuesto la de nuestros otros 3 pequeños de la casa, a quienes estoy deseando abrazar y comérmelos a besos. Es precioso ver a mi madre como calma a Alana Martina en su pecho. No cambio esta sensación por nada. Amo a mis padres, amo a mi familia. ¡Gracias a todos! ?‍?‍?‍?❤️

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on Nov 14, 2017 at 7:43am PST

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)