LAJMI I FUNDIT:

Genoa zbulon emrat e 11 futbollistëve të infektuar me COVID-19, në listë edhe shqiptari Valon Behrami

Genoa zbulon emrat e 11 futbollistëve të infektuar me COVID-19, në listë edhe shqiptari Valon Behrami

Genoa ka treguar emrat e 11 lojtarëve që kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, së bashku me katër anëtarë të stafit, përfshirë emra lojtarësh si Marko Pjaca, Davide Zappacosta dhe mesfushori shqiptar Valon Behrami.

Klubi nga Marassi ka lëshuar ​​një deklaratë duke konfirmuar emrat e lojtarëve të infektuar me coronavirus.

Francesco Cassata, Lukas Lerager, Federico Marchetti, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Mattia Perin, Marko Pjaca, Ivan Radovanovic, Lasse Schone, Davide Zappacosta dhe sot edhe Valon Behrami janë rezultuar pozitiv.


Anëtarët e stafit Pietro Cistaro, Alessandro Donato, Pietro Gatto dhe Matteo Perasso gjithashtu janë të infektuar me COVID-19.

Genoa konfirmon 14 raste me COVID-19
Lexo po ashtu Genoa konfirmon 14 raste me COVID-19

Perin dhe Schone janë të vetmit lojtarë që testuan pozitivisht për COVID-19 para ndeshjes të së dielës me Napolin në Stadio San Paolo.

Të tjerët rezultuan pozitiv vetëm pasi u kthyen në Genova dhe Napoli ka arsye për t’u shqetësuar, pasi Marchetti, Lerager, Melegoni, Pellegrini, Pjaca, Radovanovic, Zappacosta dhe Behrami të gjithë luajtën kundër tyre.

E gjithë skuadra e Genoas e karantinuar
Lexo po ashtu E gjithë skuadra e Genoas e karantinuar

Behrami ishte i fundit që ka rezultuar i infektuar, pasi ai kishte dalë negativ të hënën, por sot (e mërkurë) rezultoi pozitiv pas testit të bërë.

Sot, Napoli njoftoi se i gjithë ekipi dhe stafi rezultuan negativ, por COVID-19 ka një periudhë të gjatë inkubacioni, kështu që do të kërkohen më shumë teste përpara ndeshjes së kësaj fundjave në Serie A me Juventusin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori