LAJMI I FUNDIT:

Gareth Bale shfrenon fantazinë: Parashikon fitoren e çmendur të Man Cityt ndaj Interit

Gareth Bale shfrenon fantazinë: Parashikon fitoren e çmendur të Man Cityt ndaj Interit

Pesë herë fituesi i Ligës së Kampionëve, Gareth Bale ka zgjedhur fituesin e tij përpara finales të së shtunës – dhe ai nuk pret një rezultat të ngushtë.

Reklama

Manchester City do të kërkojë që përfundimisht t’i japë fund ndjekjes për trofe evropian ndërsa kompletojnë një tripletë historike në Stadiumin Olimpik Ataturk në Stamboll.

Në rrugën e tyre qëndron Interi, i cili është rikthyer në finale të Ligës së Kampionëve për herë të parë që kur festoi tripletën e tyre nën drejtimin e Jose Mourinhos në vitin 2010.

Ashtu siç ishin kundër Bayern Munichut 13 vjet më parë, Nerazzurrët përballen me skuadrën e Pep Guardiolës. Dhe Bale mund të pajtohet vetëm me gjykimin e basteshkruesve sipas parashikimit të tij.

Kjo pasi golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i Uellsit i dha skuadrës nga Liga Premier një fitore 5-0.

Ky do të hynte në histori si rezultati më i thellë në çdo finale evropiane nëse do të realizohej, ndonëse Citizens duken të disponuar për rekorde të tilla. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A

"Nuk kemi nevojë për sulmues, kemi Armando Brojën" - Pochettino beson shumë te ylli shqiptar

Premier League
Kalo në kategori