LAJMI I FUNDIT:

Garat e Formula E do të zhvillohen nga shtëpia dhe komentatorja është Rita Ora

Garat e Formula E do të zhvillohen nga shtëpia dhe komentatorja është Rita Ora
Rita Ora (Foto: Sam Bagnall/Handout/Getty Images/Guliver)

Këngëtarja shqiptare me fame botërore, Rita Ora, do të jetë perëndeshë e garës nga shtëpia të Formula E me të gjithë drejtuesit e kategorisë elektrike në emër të Organizatës UNICEF.

Reklama

Të shtunën në orën 16:30 (sipas orës lokale-italiane), Rita do të jetë pjesë e grupit të komentuesve me Dario Franchittin

Kampionati i Formulës E do të zhvillohet nga shtëpia, mundësuar nga UNICEF. Ky edicion i këtij kampionati disi surrogat vjen me një risi: Rita Orën që do të jetë në mesin e komentuesve. Këngëtarja e famshme shqiptaro-britanike do të jetë kumbuesja e UNICEF-it dhe do të marrë pjesë në transmetimin direkt, së bashku me reporterët të cilët përfshijnë emrat e njohur si: Jack Nicholls, Nicki Shields dhe pilotin Dario Franchitti, tri herë fitues i Indianapolis 500.

Garat e Formula E sivjet do të zhvillohen nga shtëpia, shkaku i coronavirusit (Foto: ABB FIA Formula E/Handout/Getty Images/Guliver)

Këngëtarja ndau me ndjekësit e saj në rrjetin social Instagram një video, përmes së cilës tregoi se po mbështeste këtë nismë shumë të veçantë të UNICEF dhe Formula E.

Përgjatë videos, shfaqeshin edhe sekuenca nga vizitat që Rita kishte realizuar në prill të vitit të kaluar në Kosovë, ku kishte ndihmuar me gjëra materiale disa familje nevojtare në zonat e varfëra në vendlindjen e saj.

“Përshëndetje të gjithëve, jam Rita Ora, si ambasadore e UNICEF-it, jam shumë e lumtur të mbështes të gjithë komunitetin e Formula E. Formula E vijnë të gjithë së bashku për të mbështetur UNICEF-in. Unë do të bashkohem me skuadrat dhe vozitësit, që garojnë nga shtëpia për të mbështetur E Sports me UNICEF-in. Që do të thotë se ne do ta shikojmë kompeticion nga shtëpia, kështu që dua t’ju shoh juve atje”, ka thënë këngëtarja e lindur në Prishtinë përgjatë videos.

Rita përndryshe njihet si ambasadore nderi e UNICEF-it, për nder të kontributit që ka dhënë si artiste duke mbështetur kauzat e kësaj organizate bamirëse. /Telegrafi/

Rita Ora do të jetë komentatore e garave nga shtëpia të Formula E (Foto: Sam Bagnall/Handout/Getty Images/Guliver)

Në trend Magazina

Më shumë
Rikthehen sërish bashkë - Ariana Lirey bën tatuazh mbiemrin e Don Xhonit

Rikthehen sërish bashkë - Ariana Lirey bën tatuazh mbiemrin e Don Xhonit

Magazina
Olta Gixhari shfaqet tërë shkëlqim në paraqitjen nga bregdeti

Olta Gixhari shfaqet tërë shkëlqim në paraqitjen nga bregdeti

Magazina
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Keisi Medini thekson linjat trupore në bikini

Keisi Medini thekson linjat trupore në bikini

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Mes thashethemeve për lidhje me Zayn Malik dhe Andrew Taggart, Selena Gomez deklarohet beqare

Mes thashethemeve për lidhje me Zayn Malik dhe Andrew Taggart, Selena Gomez deklarohet beqare

Magazina
Kalo në kategori