LAJMI I FUNDIT:

Galatasaray kampion i BVA Kupës Ballkanike për klube që u mbajt në Gjilan

Galatasaray kampion i BVA Kupës Ballkanike për klube që u mbajt në Gjilan
Reklama

Klubi i volejbollit Drita, njëherit Kampion i Kosovës për edicionin 2022/23, ishte nikoqir i BVA Kupës Ballkanike për klube, që u mbajt nga 19 deri më 21 shtator në Gjilan.

Për tre ditë radhazi, pallati I sporteve “Bashkim Selishta – Petriti” frymoi me volejbollin dhe garën më të fortë të këtij sporti në Gadishullin Ballkanik.


Krahas mikpritësit KV Drita, në këtë garë ishin edhe klubet Galatasaray nga Turqia, Skënderbeu nga Shqipëria dhe Marko Polo nga Greqia.

Ekipi i volejbollit për femra Galatasaray Daikin nga Turqia ka mposhtur 3-0 me sete KV Dritën në ndeshjen e fundit, duke u shpallur kampion i garës.

Galatasaray Daikin mposhti Dritën me sete 25-11, 25-21 dhe 25-14. Klubi turk fitoi të tri ndeshjet, duke u bërë kampion i Ballkanit për herë të parë në historinë e saj.

Ekipi verdhekuq nga Turqia janë kualifikuar për të marrë pjesë në garën evropiane të volejbollit CEV Challenge Cup.

Kupa e vendit të parë për Galatasarayn u dha nga kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, si dhe kryetari i Federatës së Volejbollit të Kosovës, Bahri Gjinovci. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mergim Vojvoda pëson aksident komunikacioni, shpëton mrekullisht

Mergim Vojvoda pëson aksident komunikacioni, shpëton mrekullisht

Serie A
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Live: Ballkani duhet të fitojë me patjetër ndaj Viktoria Plzenit

Live: Ballkani duhet të fitojë me patjetër ndaj Viktoria Plzenit

Ligat tjera
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori