LAJMI I FUNDIT:

Galatasaray i bindet ministrit të Erdoganit, përjashton legjendat e klubit (Foto)

Galatasaray i bindet ministrit të Erdoganit, përjashton legjendat e klubit (Foto)

Hakan Sukur dhe Arif Erdem kanë status legjende në klubin turk të futbollit Galatasaray.

Së bashku kanë kryer qindra ndeshje me ekipin nga Stambolli. Në vitin 2000 ata udhëhoqën klubin drejt historisë duke fituar Kupën Uefa të atëhershme.


Megjithatë, që prej ditës së hënë ata nuk do të jenë më pjesëtarë të klubit pasi Galatasaray i ka përjashtuar.

Hakan Sukur konsiderohet terrorist në Turqi!
Lexo po ashtu Hakan Sukur konsiderohet terrorist në Turqi!

Kjo u bë e njohur në faqen zyrtare të klubit. Megjithëse javën e kaluar u vendos që Sukur dhe Erdem mund që qëndronin pasi kështu u votua nga pjesëtarët e bordit, ministri i sportit ishte kundër këtij vendimi për arsye politike, pasi që futbollistët mbështeten puçin kundër presidentit turk Recep Tayyip Erdogan.

Presioni i ministrit bëri që Galatasaray të korrigjojë vendimin dhe të largojë ish-yjet e ekipit.

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori