LAJMI I FUNDIT:

Futbollisti i Egjiptit nuk mund të ishte në provim për shkak të AFCON – një mik shkoi në vend të Mohamed, por u arrestua

Futbollisti i Egjiptit nuk mund të ishte në provim për shkak të AFCON – një mik shkoi në vend të Mohamed, por u arrestua
(Foto: Isntagram/mostafamohamed.11)

Futbollisti i Egjiptit, Mostafa Mohamed, është bërë pjesë e kundërthënieve në vendin e tij, pasi një mik i lojtarit pretendohet se i është nënshtruar një provimi në vend të tij.

Reklama

Ndërsa tani, miku i sulmuesit të Galatasarayt është objekt i një hetimi policor, pasi u kap në aktin e imitimit të tij.

Dyshja thuhet të jenë fqinj që jetojnë në të njëjtën rrugë, ndërsa mediat egjiptiane raportojnë se kjo nuk është hera e parë që Mohamed ka angazhuar një zëvendësues për të hyrë në provim për të.

Çfarë thuhet se ka bërë futbollisti

(Foto: Isntagram/mostafamohamed.11)

24-vjeçari po studion për një kualifikim të Teknologjisë së Informacionit në Institutin e Lartë për Menaxhimin dhe Teknologjinë e Informacionit në Giza dhe duhej t’i përfundonte provimet semestrale në afatin e janarit.

Megjithatë, ai tani ndodhet në Kupën e Kombeve të Afrikës në Kamerun, ku i ka ndihmuar Egjiptit të kualifikohet në fazat e eliminimit direkt.

Në mungesë të tij, pretendohet se Mohamed ka kërkuar nga miku i tij që të hyjë në provim dhe t’i kryejë testet, në të cilat do të mungonte.

“Ai është miku im dhe e ardhmja e tij do të shkatërrohet në rast se nuk e jep provimin. Unë vetëm doja të ndihmoja, kjo është hera e parë që e bëj”, citohet të ketë thënë personi që ka hyrë në provim për të.

Mirëpo, gazeta egjiptiane, Youm7, raporton se edhe në tri provimet e mëparshme, futbollisti është zëvendësuar nga dikush tjetër.

Çfarë do të ndodhë tash

(Foto: Isntagram/mostafamohamed.11)

Zëvendësuesi është kapur nga policia për t’u marrë në pyetje, sepse autoritetet duan t’i shkojnë deri në fund incidentit.

Miku i futbollistit thuhet t’u ketë thënë autoriteteve se e kishte pranuar planin e veprimit me Mohamed para shkuarjes së tij në Kupën e Kombeve të Afrikës.

Akoma nuk ka një deklaratë zyrtare për incidentin, ndërkohë që kjo ngjarje është krahasuar me akuzat ndaj Luis Suarez për mashtrim në testin e gjuhës italiane kur donte t’i bashkohej Juventusit nga Barcelona. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Serie A
La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga
Abazi konfirmon ankesën në FFK: Presim fitore në tavolinë

Abazi konfirmon ankesën në FFK: Presim fitore në tavolinë

Superliga
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Kalo në kategori