Futbollit pothuajse çdo ditë i shtohet një futbollist i ri, që me paraqitjet e mira mëton të bëhet yll.

Ky vit ka qenë një vit ku futbollit i janë shtuar disa yje shumë të rëndësishëm futbollit.

Të gjithë këta spikatën në Ligën e Kampionëve.

Duke filluar me portieri Ederson i cili është 24 vjeç, por është kthyer në një prej portierëve më të mirë në botë.

Mbrojtja vjen Semedo, Sanchez, Sule dhe Tiernei.

Në mesfushë janë sensacioni anglez Winks, pastaj Talisca dhe Asensio.

Në sulm janë treshja, Mbappe, Werner dhe Oberlin./ Telegrafi/

Ederson (Manchester City)

Nelson Semedo (Barcelona)

Davinson Sanchez (Tottenham)

Niklas Sule (Bayern Munich)

Kieran Tierney ( Celtic)

Harry Winks (Tottenham)

Anderson Talisca (Besiktas)

Marco Asensio (Real Madrid)

Kylian Mbappe (PSG)

Timo Werner (Leipzing)

Dimitri Oberlin (Basel)