Fuqia e goditjes së Justin Gaethje gjatë nokautit të James Vick, mori gjithë vëmendjen në ‘UFC 135’

Justin Gaethje (Foto: Instagram/Justin_Gaethje)

Në Pinnacle Bank Arena të qytetit amerikan Lincoln, gjatë fundjavës është zhvilluar ‘UFC Fight Night 135’ që udhëhiqej nga meçi ndërmjet Justin Gaethje (19-2 MMA, 2-2 UFC) dhe James Vick (13-2 MMA, 9-2 UFC).

Ishte pritur që ky duel të mos mbyllej me vendimin e gjyqtarëve, mirëpo askush nuk kishte imagjinuar se do të përfundonte brenda 90 sekondash.

Vick konsiderohej si një favorit i lehtë përballë kundërshtarit të tij, mirëpo përjetoi një humbje të rëndë me nokaut.

Me një goditje me dorën e majtë, Gaethje fillimisht ia largoi gardën rivalit të tij dhe pastaj me të djathtën e rrëzoi në tokë.

Lajmet për UFC
Lexo po ashtu Lajmet për UFC

U deshën disa minuta që 31-vjeçarit James Vick t’i kthehej vetëdija dhe të çohej në këmbë.

Me këtë triumf, Gaethje fitoi bonus për performancën e mbrëmjes, njësoj si Eryk Anders, i cili e nokautoi kundërshtarin e tij, Tim Williams, në fund të raundit të tretë me një goditje me këmbë që njihet si “goditje futbolli”.

Në evenimentin ‘UFC Fight Night 135’ u zhvilluan në total gjashtë meçe, në mesin e të cilëve edhe përballja ndërmjet Michael Johnson dhe Andre Fili. Veterani Johnson fitoi pas vendimit të gjyqtarëve. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes