LAJMI I FUNDIT:

Fulham 1-2 Chelsea: Notat e lojtarëve, Hazard më i miri

Fulham 1-2 Chelsea: Notat e lojtarëve, Hazard më i miri
Eden Hazard (Foto: Clive Rose/Getty Images/Guliver)

Chelsea ka vazhduar me fitore ndaj skuadrave londineze, pas asaj ndaj Tottenhamit tani arritën fitore edhe ndaj Fulhamit me rezultat 1-2.

Reklama

Golat për Blutë i shënuan Gonzalo Higuain (20′) dhe Jorginho (31′), ndërsa golin e vetëm për vendasit e shënoi Calum Chambers (27′).

Më i miri në këtë takim ishte Eden Hazard, i cili përveç asistimit te goli i dytë, arriti të bëjë edhe një ndeshje fantastike.

Gonzalo Higuain duke festuar golin ndaj Fulhamit në Craven Cottage (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë përveç dy golashënuesve u vlerësuan edhe Cesar Azpilicueta, Kepa Arrizabalaga dhe Willian.

Ai që dëshpëruan paska ishin faza mbrojtëse, posaçërisht anësori Emerson.

Te vendasit më i miri ishte Chambers, por në nivel ishin edhe Ryan Babel, Sergio Rico dhe Tom Cairney, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Fulham:

Chelsea:

Në xhiron e radhës ekipi i Maurizio Sarrit luan kundër Wolverhampton Wanderers, ndërsa ai i Fulhamit ndaj Leicester Cityt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori