LAJMI I FUNDIT:

Freuler shton akoma më shumë spekulimet: Xhaka më ka pyetur se si janë rrugët në Itali

Freuler shton akoma më shumë spekulimet: Xhaka më ka pyetur se si janë rrugët në Itali
(Foto: Instagram/granitxhaka/Twitter)

Mesfushori i Atalantas, Remo Freuler, ka thënë se Granit Xhaka e ka pyetur se si janë rrugët në Itali.

Mesfushori shqiptar është duke u lidhur me një kalim te Roma në Serie A, ndërsa të mërkurën luan me Zvicrën kundër Italisë në kuadër të ‘Euro 2020’.

Duke folur për Il Corriere dello Sport për përballjen ndërmjet Azzurrëve dhe Helvetikëve, Freuler ka nxitur të tjera spekulime për mesfushorin e Arsenalit.


“Më herët, më pyeti se si janë rrugët në Itali”, ka thënë 29-vjeçari kur është pyetur për Xhakën.

Xhaka për transferimin te Roma: Do ta kuptoni kur të ndodh
Lexo po ashtu Xhaka për transferimin te Roma: Do ta kuptoni kur të ndodh

Është raportuar se Jose Mourinho është duke e kërkuar futbollistin shqiptar që të jetë pjesë e projektit të rij te Roma nga sezoni i ardhshëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

La Liga
Kalo në kategori