Pothuajse për një javë të tërë në faqet rozë kanë qenë pranishëm emri i dy reperëve të njohur të estradës shqiptare.

Bëhet fjalë për artistët BimBimma dhe Fero, të cilët nuk e kanë ndërmend të ndalen me replikat kundrejt njëri-tjetrit.

Pasi krijuesi i hitit “Zani i Skamjes” pranoi ftesën për ‘betejën e hip-hopit’, tashmë ka ardhur me një ‘freestyle’ të veçantë.

Me një tekst eksplicit, BimBimma i është drejtuar Feros, duke ironizuar e ofenduar reperin përmes vargjeve.

BimBimma pranon ftesën për 'betejë' në sheshin "Skënderbeu" në Prishtinë, nuk shfaqet Fero BimBimma pranon ftesën për 'betejë' në sheshin "Skënderbeu" në Prishtinë, nuk shfaqet Fero

Në mesin e tyre ai thotë re artisti me prejardhje nga Gjilani është i njohur vetëm për komedi dhe jo për muzikë.

View this post on Instagram

Sa mâ shum’ po i njoh njerzt, qaq mâ shum’ po i du kafsh’t!!!

A post shared by BimBimma (@nrbim) on Jul 10, 2020 at 12:57am PDT

Krejt në fund të repturës, ai i ka kushtuar edhe një nënshkrim në librin e tij “Poezi”, por sipas reperit Fero ndonëse nuk di as shkrim apo lexim.

Videoja ka marrë përmasa të mëdha, duke u komentuar e dëgjuar nga fansa të shumtë. /Telegrafi/