LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i sezonit sipas Goal: Nuk ka vend për Ronaldon

Formacioni i sezonit sipas Goal: Nuk ka vend për Ronaldon
(Foto: Twitter/Football Extra)

Faqja e njohur sportive, Goal, ka përzgjedhur formacionin më të mirë për sezonin 2020/2021.

Reklama

Spikat mungesa e superyllit të Juventusit, Cristiano Ronaldo, në fazën e sulmit, i cili ishte golashënuesi më i mirë në Serie A.

Më poshtë është njëmbëdhjetëshi më i mirë i përzgjedhur nga Goal:

(Foto: Goal)

Portier: Jan Oblak (Atletico Madrid)

Mbrojtës i djathtë: Achraf Hakimi (Inter)
Qendërmbrojtës: Ruben Dias (Manchester City)
Qendërmbrojtës: Sven Botman (Lille)
Mbrojtës i majtë: Robin Gosens (Atalanta)

Mesfushor qendror: Joshua Kimmich (Bayern Munich)
Mesfushor qendror: N’Golo Kante (Chelsea)

Anësor i djathtë: Lionel Messi (Barcelona)
Anësor i majtë: Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)

Sulmues: Robert Lewandowski (Bayern Munich)
Sulmues: Romelu Lukaku (Inter)


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori