LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë që e ka drejtuar Carlo Ancelotti – emra të mëdhenj jashtë, por në të Ronaldo e Kaka

Formacioni më i mirë që e ka drejtuar Carlo Ancelotti – emra të mëdhenj jashtë, por në të Ronaldo e Kaka

Carlo Ancelotti aktualisht është pa punë pasi u shkarkua nga Napoli javën e kaluar, por sipas medieve ai është afër kalimit te Everton.

Reklama

Karriera menaxheriale e italianit ka qenë fantastike, me trofe dhe drejtime të klubeve të mëdha.

Ku ka trajnuar ka marr trofe me klube si Parma, Juventus, Milan, Real Madrid, PSG e Bayern Munich.

Për rrjedhojë ai ka drejtuar yje të mëdha të futbollit. Por si do të dukej formacioni më i mirë me lojtarët që ka drejtuar ai.

GIVEMESPORT ka zgjedhur formacionin më të mirë që ka drejtuar ai, ku kanë mbetur shumë yje janë jashtë.


Portier – Petr Cech

Mbrojtës i djathtë- Cafu

Mbrojtës qendre – Alessandro Nesta

Mbrojtës qendre – Sergio Ramos

Mbrojtës i majtë- Paolo Maldini

Mesfushor- Andrea Pirlo

Mesfushor- Zinedine Zidane

Mesfushor sulmues – Kaka

Mesfushor sulmues- Cristiano Ronaldo

Sulmues – Andriy Shevchenko

Sulmues – Didier Drogba

Formacioni 


Banka rezervë:  Gianluigi Buffon, Lilian Thuram, Frank Lampard, Clarence Seedorf, Ronaldinho, Filippo Inzaghi, Zlatan Ibrahimovic,  Ronaldo Nazario.


Nuk kanë vend në ekip: Iker Casillas, Manuel Neuer, John Terry, Fabio Cannavaro, Mats Hummels, Ashley Cole, Philipp Lahm, Xabi Alonso, Gennaro Gattuso, Alessandro del Piero, Arjen Robben, Michael Ballack, Karim Benzema, Robert Lewandowski, Franck Ribery.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Serie A
Kalo në kategori