LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i javës së 25-të në IPKO Superligë

Formacioni më i mirë i javës së 25-të në IPKO Superligë

Java e 25-të në IPKO Superligë ka sjell rezultatet që janë pritur me liderët që kanë arritur fitore.

Ferronikeli këtë e bëri më shumë vështirësi, pasi vetëm në fund shënoi në portën e Ballkanit.


Prishtina e mposhti Lirinë (3-0), ndërsa Llapi e mposhti Ferizajn në një ndeshje që nuk ishte aq e lehtë për vendasit.

Redaksia e Telegrafi Sport i ka zgjedhur më të dalluarit e javës së 25-të.

Portier

Kenan Haxhihamza në portë pasi e mbajti të paprekur ndaj Drenicës. Ai përi që Gjilani ta marr një pikë në Bajram Aliu.

Po tregohet se është pjekur si portier dhe i gatshëm që ta ruajë portë edhe në derbi.

Mbrojtja

Anësorët  kanë mbiemrin Thaqi, po luajnë në skuadra të ndryshimë. Astrit Thaqi edhe pse luajti në qendër në fundin e ndeshjes kaloi në krah për ta ndihmuar skuadrë. Feronikeli shënoi gol nga pasimi i tij.

Armend Thaqi në të djathtë. Mbetet ndër lojtarët më kualitativ në kampionat.

Në qendër të mbrojtjes Vilson Lila i Gjilanit dhe Elton Basriu i 89-shit, që kishin paraqitje të shkëlqyera.

Mesfusha

Prishtina e ka gjetur Ergyn Ahmeti në momentet më të duhura. Mesfushori përvec se shënoi, po prodhon shumë volum loje.

Më të janë edhe Hasan Hyseni dhe Qemjal Elshani. Hyseni e shënoi golin e vetëm të 89-shit, ndërsa Elshani ishte më i dalluari te Drenica.

Sulmi

Në sulm janë lojtarët që kanë shënuar. Në qendër Ahmet Januzi, që e hapi ndeshjen ndaj Llapit.

Në krah Meriton Korenica që po vazhdon me formë të jashtëzakonshëm dhe shënoi dy golash.

Në krahun tjetër Festim Alidema që kthehet te goli pas një kohë dhe po tregon formë të mirë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Serie A
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Premier League
Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Premier League
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Premier League
Kalo në kategori