Faza e grupeve të Ligës së Kampionëve ka përfunduar dhe tani janë 16 skuadra që do të tentojnë të kalojë në çerekfinale.

Gara më e madhe për klube në Evropë do të rikthehet të hënën e javës që po vije, me shortin e fazës së eliminimit direkt, derisa klubet do i mësojnë kundërshtarët e tyre.

Por, cilët ishin lojtarë më të dalluar në fazën e grupeve që nga fillimi e deri në fund.

Përballjet e mundshme në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve - takime mjaft interesante Përballjet e mundshme në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve - takime mjaft interesante

WhoScored ka mbledhur të gjitha paraqitjet e lojtarëve, për të krijuar kështu një formacion.

Sipas faqes më të madhe në botë për statistika, kampioni në fuqi Bayern Munichu dhe Juventusi përbëhen me nga tre lojtarë në formacion.

Barcelona, Manchester United (që ka rënë në Ligën e Evropës), Paris Saint-Germain, Atalanta, Borussia Dortmundi, janë me nga një.

Super kompjuteri parashikon se cila skuadër do e fitojë Ligën e Kampionëve për edicionin 2020/21 Super kompjuteri parashikon se cila skuadër do e fitojë Ligën e Kampionëve për edicionin 2020/21

Manuel Neuer është vlerësuar më së larti për paraqitjen e tij, duke u notua me 7.5.

Katërshja në mbrojtje përbëhet nga Juan Cuadrado, Christian Romero, Niklas Sule dhe ALex Sandro.

Neymar u bë vetëm lojtari i shtatë që arrin të realizojë tre het-trike e më shumë në Ligën e Kampionëve Neymar u bë vetëm lojtari i shtatë që arrin të realizojë tre het-trike e më shumë në Ligën e Kampionëve

Në mefushë gjenden Bruno Fernandes dhe Joshua Kimmich, derisa në krah Lionel Messi e Neymar.

Sulmi përbëhet nga dyshja Erling Haaland dhe Cristiano Ronaldo. /Telegrafi/

Foto: WhoScored