LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i frikshëm i Al Nassr për sezonin e ardhshëm nëse siguron gjashtë nënshkrime të mëdha gjatë verës

Formacioni i frikshëm i Al Nassr për sezonin e ardhshëm nëse siguron gjashtë nënshkrime të mëdha gjatë verës

Cristiano Ronaldo mund të rreshtohet në një formacion të frikshëm së bashku me disa yje të mëdha sezonin e ardhshëm nëse skuadra e tij, Al Nassr, kryen me sukses gjashtë nënshkrime të mëdha këtë verë.

Kalimi i Ronaldos te Al Nassr ka hapur rrugën për emra të tjerë të mëdhenj që po e pasojnë, me Karim Benzema dhe N’Golo Kante që tashmë i janë bashkuar atij në Arabinë Saudite.

Një ndryshim i fundit në Superligën e Arabisë bëri që Fondi i Investimeve Publike të Arabisë Saudite (PIF) të marrë kontrollin e plotë të katër skuadrave; Al Ahli, Al Ittihad, Al Hilal dhe Al Nassr i Ronaldos.

Ajo ka përkuar me një përpjekje të madhe rekrutimi në Arabi, me pagat e mëdha që ofrohen duke tunduar disa nga lojtarët më të mirë në botë për t’u transferuar.

Tre futbollistë të Chelseat në pritje të zyrtarizimit në Arabinë Saudite
Lexo po ashtu Tre futbollistë të Chelseat në pritje të zyrtarizimit në Arabinë Saudite

Ish-bashkëlojtari i Ronaldos në Real Madrid, Sergio Ramos, ka qenë i lidhur fort me klubin, si dhe me rivalët e tij Al Hilal.

Ish-bashkëlojtari te Spanja dhe rivali i Ramos nga ditët e tij në El Clasico, Sergio Busquets, është një tjetër i lidhur me Al Nassr.

Një tjetër yll spanjoll, Saul Niguez i Atletico Madridit, raportohet se po konsideron një lëvizje te Al Nassr.

Al Nassr thuhet gjithashtu se synon mesfushorin kroat Marcelo Brozovic pasi bëri një ofertë prej rreth 20 milionë euro te Interi për yllin e tyre

Barcelona dhe Al-Nassr në luftë ofertash për Brozovic
Lexo po ashtu Barcelona dhe Al-Nassr në luftë ofertash për Brozovic

Dy yje të Ligës Premier gjithashtu mund të jenë në rrugën e tyre për t’u bashkuar me Ronaldon në Arabinë Saudite këtë verë.

Dështimi i Chelseat, Hakim Ziyech do të transferohet te Al Nassr pas tre sezoneve zhgënjyese në Stamford Bridge. Ndërkohë, ylli i Crystal Palace, Ëilfried Zaha, i skadon kontrata në fund të muajit ka në tavolinë një ofertë prej rreth 30 milionë eurosh nga Al Nassr.

Nëse ata sigurojnë të gjashtë këto nënshkrime të mundshme, Al Nassr mund të ketë një formacion të frikshëm sezonin e ardhshëm:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori