Arsenali do të kërkojë fitore ndaj Watfordit që të kthehet në zonë ku durohet në Ligën e Kampionëve.

Pas humbjes nga Evertoni, Unai Emery kërkon që skuadra e tij të kthehet te fitorja, pasi tani gjendet në vendin e gjashtë me 63 pikë, tri më pak se Chelsea.

Në anën tjetër Ëatfordi është në një pozitë komodes, duke qenë në mes të renditjes.

Emery për këtë ndeshjes nga minuta e parë e ka angazhuar shqiptarin Granit Xhaka që kthehet nga dëmtimi.

Në stol janë ulur Mesut Ozil dhe Alexandre Lacazette, ndërsa Shkodran Mustafi do të jetë startues. /Telegrafi/


Watford: Foster, Janmaat, Cathcart, Kabasele, Masina, Femenia, Doucoure, Capoue, Hughes, Gray, Deeney.

Arsenal:  Leno, Mustafi, Koscielny, Mavropanos, Monreal, Torreira, Xhaka, Mkhitaryan, Ramsey, Iwobi, Aubameyang.