LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Shqipëria luan për pikë të plota ndaj Islandës

Formacionet zyrtare: Shqipëria luan për pikë të plota ndaj Islandës

Shqipëria e nis edicionin e ri në Ligën e Kombeve si mysafir i Islandës në stadiumin Laugardalsvollur në Reikjavik.

Reklama

Kuqezinjtë bëjnë pjesë në Grupin 2 të Ligës B dhe synojnë pikë të plota në përballjen e parë.

Skuadra nikoqire e zhvillon sfidën e dytë në këtë garë, pasi të parën e luajti baras (2-2) ndaj Izraelit.

Përzgjedhësit Arnar Vidarsson dhe Edy Reja i kanë caktuar taktikat e tyre dhe i kanë zgjedhur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

(Foto: uefa.com)

Formacioni startues i Islandës: Runarsson; Sampsted, Gretarsson, Magnusson, Olafsson; Helgason, Bjarnason, Johannesson; Sigurdsson, Gudjohnsen, Thorsteinsson.

Formacioni startues i Shqipërisë: Berisha; Ismajli, Kumbulla, Gjimshiti; Balliu, Çekiçi, Abrashi, Gjasula, Hysaj; Cikalleshi, Seferi.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori