Paris Saint-Germain do të përballet me Montepellier në kuadër të javës së dytë në Ligue 1.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Parc de Princess”.

Për këtë ndeshje, PSG do të jetë pa Julian Draxler, Idrissa Gueye dhe Pembele që janë të lënduar, ndërsa Mauro Icardi nuk është ftuar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Montpellier do të jetë pa Delaye, Mavididi dhe Mendes, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet zyrtare

PSG: Donnarumma – Ramos, Marquinhos, Kimpembe – Hakimi, Verratti, Vitinha, Nuno Mendes – Messi, Neymar, Mbappe.

Montpellier: Omlin – Tchato, Sacko, Cozza, Sainte-Luce – Chotard, Ferri – Khazri, Savanier, Maouassa – Wahi. /Telegrafi/

Reklama