Është zhvilluar ndeshja e parë e grupit H në kuadër të botërorit Rusia 2018.

Polonia dhe Senegali do të përballen në kuadër të takimit të dytë të grupit në stadiumin Otkrytiye Arena të Moskës.

Tashmë trajnerët e të dyja skuadrave kanë publikuar formacionet startuese, ku pritet të zhvillohet një ndeshje fantastike.

Nga minuta e parë luan ylli kryesor i polakëve, Robert Lewandowski, gjithashtu edhe Saido Mane do të luajë te Senegali.

Theksojmë se ndeshja e parë e grupit përfundojë në dobi të Japonisë, e cila mposhti 2-1 Kolumbinë

Polonia: Szczesny, Pazdan, Cionek, Milik, Lewandowski, Krychowiak, Grosicki, Rybus, Blaszczykowski, Zielinski dhe Piszczek.

Senegali: Kh. Ndiaye, Koulibaly, Gana, S. Sane, M. Diouf, Mane, Sabaly, A. Ndiaye, Ismaila, Niang dhe M. Wague. /Telegrafi/