LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Në Old Trafford përballen Unitedi dhe Roma

Formacionet zyrtare: Në Old Trafford përballen Unitedi dhe Roma

Old Traffordi është arena ku Manchester Unitedi dhe Roma zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Reklama

Djajtë e Kuq arritën në këtë fazë falë triumfit të përgjithshëm prej 4-0 kundër Granadas në çerekfinale.

Giallorossët u treguan më të fortë se Ajaxi duke fituar me rezultat të përgjithshëm prej 3-2.

Trajnerët Ole Gunnar Solskjaer dhe Paulo Fonseca i kanë përgatitur skuadrat me të cilat do ta fillojnë takimin e parë gjysmëfinal.


Formacioni startues i Manchester Unitedit: : De Gea; Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw; McTominay, Fred; Rashford, Bruno Fernandes, Pogba; Cavani.

Formacioni startues i Romës: Pau López; Smalling, Cristante, Ibañez; Karsdorp, Diawara, Veretout, Spinazzola; Pellegrini, Mkhitaryan; Dzeko.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Si ia pagoi Tottenhami taksin Emmanuel Petit për t'u transferuar te Arsenali

Premier League
Kalo në kategori