Në San Siro zhvillohet ndeshja e të tetës së finales në Kupën e Italisë, ndërmjet Milanit dhe Torinos.

Kampioni i Italisë planifikon të arrijë sa më larg edhe në Coppa Italia, andaj në këtë përballje luan për të vazhduar tutje.

Trajnerët Stefano Pioli dhe Ivan Juric kanë bërë zgjedhjen e lojtarëve që do ta fillojnë ndeshjen nga minuta e parë.


Formacioni startues i Milanit: Tatarusanu; Kalulu, Gabbia, Tomori; Saelemaekers, Vranckx, Tonali, Pobega, Dest; De Ketelaere, Brahim Diaz.

Formacioni startues i Torinos: Milinkovic-Savic; Djidji, Schuurs, Buongiorno; Singo, Lukic, Ricci, Rodriguez; Miranchuk, Vlasic, Sanabria.


Skuadra fituese në çerekfinale do të luajë me fituesin e duelit ndërmjet Fiorentinas dhe Sampdorias. /Telegrafi/